Innowacyjny Dźwig SANY Pomaga Wznosić Diabelski Młyn w Brazylii

Innowacyjny Dźwig SANY Pomaga Wznosić Diabelski Młyn w Brazylii

W drugim kwartale 2024 roku miasto Canela w Brazylii stanie się domem dla tematycznego diabelskiego młyna, nad którym prace prowadzone są z wykorzystaniem zaawansowanych dźwigów SANY. Ten majestatyczny projekt, zaprojektowany tak, by zachwycić odwiedzających w każdym wieku, obiecuje dostarczyć niezapomnianych wrażeń na najwyższym poziomie.

Złożona operacja montażu diabelskiego młyna była możliwa dzięki wsparciu firmy wynajmującej dźwigi, która działa na południu kraju od 24 lat. Trzy dźwigi SANY – model STC250S o udźwigu 25 ton oraz dwa modele STC900T z maksymalnym udźwigiem 90 ton – stanowiły kluczowy element tego przedsięwzięcia. Ich elastyczność i wytrzymałość pozwoliły na szybką i precyzyjną instalację, dostosowując się do zróżnicowanych warunków operacyjnych.

Diabelski młyn, zlokalizowany obok parku rozrywki i w pobliżu granicy z Gramado, zapewni odwiedzającym spektakularne widoki na dolinę Quilombo. Dzięki 32 klimatyzowanym kabinom panoramicznym, każda mieszcząca sześć osób, atrakcja będzie oferować niezapomniane przejażdżki zarówno w dzień, jak i w nocy, prezentując zapierające dech w piersiach widoki 360º na Canelę.

Budowa diabelskiego młyna, rozpoczęta w 2023 roku, zbliża się do ukończenia, co stanowi znaczącą inwestycję o wartości około 50 mln$. Poza imponującą konstrukcją, młyn będzie oświetlony nocą, oferując widowiska świetlne, które dodadzą magii do atmosfery tego wyjątkowego miejsca.